A Perfectly Good Heart - 1. díl

28. ledna 2012 v 22:21 | Hipís |  A Perfectly Good Heart
Napsala jsem první díl mojí zatím druhé FFky. První FFka se jmenovala 'Do you know it's Christmas' a najdete jí na blogu 'daily-onedirection.blog.cz'. Doufám, že se vám tahle bude líbit. Nemám nějaký systém v přidávání článků prostě podle nálady :)) Tak snad se bude líbit :)Vyhrabala jsem se z postele, hodila jsem na sebe župan a šla jsem do kuchyně. Vypadalo to, že tam nikdo není, jen mi tam babička nechala vafle se vzkazem ať si pochutnám. Jenže někdo mi půlku jedné vafle snědl. Bylo mi jasné kdo to byl. Felix. Jsem tak hodná sestra, že za něj první prázdninový den zaskočím v krámku s hudebninami a on mi zničí snídani. Vedle v obýváku hrála televize. Byla tam Shannon a koukala se na nějakou telenovelu.

Shannon je moje mladší sestra. Je jí třináct. Pak mám staršího bráchu, tomu je devatenáct. Shannon je o tři roky mladší než já a Felix o tři roky starší než já. Felix prodává v krámku s hudebninami. Shannon chodí do baletní školy a já hraju na klavír. Když mi bylo devět, tak se mamka s taťkou rozvedli. Táta teď žije v Kanadě a máma si tady v Londýně našla přítele jménem Charlie. Charlie pracuje jako učitel na univerzitě a máma dělá obchodní ředitelku jedné kosmetické firmy. Taky těch jejích přípravků máme doma spoustu. Nikdy jsem je nepoužívala a ona se za to na mě strašně zlobí. Máma s Charliem jeli na tři dny do Manchesteru. Nikdy nás neberou s sebou a nechávají nás na pospas naší drahé babičce, ale mě to nevadí. Někdy vidím, že Shannon je líto, že už se o ní máma nestará tolik jako dřív. Ale máma čeká s Charliem dítě. Má se narodit v září a máma už teď strašně plaší.

Dojedla jsem vafle a talířek šoupla do myčky. Oblékla jsem se a namalovala. Pak jsem houkla na Shannon, že za mnou odpoledne může přijít, když bude chtít. Myslím, že stejně nepřijde i když řekla, že jo. Shannon je v poslední době nějaká zvláštní. Taková hodně zasněná. Myslím, že je zamilovaná, ale v jejím případě to bude člověk, na kterého nikdy nebude mít. Shannon se pravidelně zamilovává do celebrit. Venku bylo docela teplo. Ale taky dost rušno.

Odpoledne v krámku ubíhalo pomalu. Přišlo jen pár kluků, kteří hledali Felixe a nějaká babička, která si chtěla jen popovídat. Ani Sam a Liz se nestavily. Od té doby, co je Sam zamilovaná se se mnou vůbec nebaví. Pořád chodí za tím svým Tedem. No, odpoledne jsem nějak přečkala s upovídanou babičkou a v pět jsem se vydala domů. Po cestě jsem se stavila na zmrzlině. Felix už byl doma. Byl se svými kamarády na nějakém výletě. Babička nám v kuchyni chystala večeři a Shannon jakoby se od televize nezvedla od doby, co jsem odešla. Felix se tam válel s ní a přetahovali se o ovladač.

"Jako děti," povídám.

"Když na MTV mluví o One Direction!" zakřičela Shannon, která prohrávala.

"Ale já se na ty tvoje teplouše dívat nechci!" odsekl jí Felix.

"Tohle si vyřešte sami. Ale jsem na straně Felixe. Promiň Shannon." Vzala jsem jim ze stolku prázdnou misku od sušenek a šla babičce pomoct do kuchyně.

"Nepotřebuješ něco babi?"

"Ne ne, děkuju broučku. Ale můžeš připravit na stůl. Dneska se najím s vámi," řekla babička a začala krájet zeleninu do salátu. Najednou přišla Shannon a povídá:

"Hele babi, nemohla bych jít v sobotu na jeden koncert?"

"Drahoušku,, víš, že o tom já nerozhoduji. Zavolej mamince nebo Charliemu," řekla jí na to babička. Shannon sklopila oči a odešla. Věděla, že jí to mamka nedovolí. Samotnou jí tam nepustí a vrátí se až v neděli. A já ani Felix s ní vážně nepůjdeme. Felix je posedlý metalem. Maluje si černé linky a má kroužek v obočí. A navíc si jde nechat v sobotu udělat už třetí tetování. A já? Ne, že bych poslouchala nějaké uzvracené skupiny jako Felix, ale radši dávám přednost skupinám jako je Nirvana před skupinou jako jsou One Direction. Jo, kdyby Harry Styles alespoň vypadal jako Kurt Cobain.

"Ahoj mamí," začala Shannon sladce. Vyprávěla jí o koncertu té skupiny a o tom jak moc by tam chtěla jít.

"Val!" zavolala na mě. "Máma tě chce k telefonu!" Byla pěkně vysmátá a něco mi na tom nehrálo.

"Ano mami?" povídám.

"Broučku, já vím, že se ti tam asi nechce, ale mohla bys tam Shannon vzít? Myslím na ten koncert," spustila. Vyvalila jsem na Shannon oči a ústy jsem naznačila větu ,jen počkej'.

"Mami, já na to nemůžu jít, slíbila jsem Sam, že u ní budu spát." Vymýšlela jsem si, ale potřebovala jsem výmluvu abych tam nemusela jít.

"Valerie, u Samanthy můžeš spát i jindy. Máte na to celé prázdniny."

"Ale mami," začala jsem přemlouvat. Nenáviděla jsem když mě a moje kamarádky oslovovala celým jménem.

"Žádné ale. Budeš na ní dávat pozor." Shannon zatím odtančila do kuchyně na večeři. Pokoušela jsem mamku přemluvit, protože tenhle rozkaz začal jen otázkou, ale pak dala mobil Charliemu. Už jsem toho měla plné zuby takže jsem přikývla a šla jsem se najíst.

"Dneska kuchyň uklízí Shannon," řekla jsem.

"Co lžeš?" vyjela Shannon. "Já uklízela předevčírem, teď je řada na tobě!"

"Hele Shannon, jestli chceš jít zítra na ten koncert tak to vezmeš za mě." Shannon se podívala nejdřív na babičku, která dělala, že to neslyšela, pak na Felixe, který se rýpal v salátu, dále na mě a já začala dělat, že sedím slušně a usmívám se, ale nakonec se koukla na zem, kam jsem schválně naházela hrášek ze zlosti na Shannon. Potom si povzdechla a odnesla nádobí ze stolu. Vyskočila jsem ze židle a šla do pokoje. Psala mi Liz. V klubu jejího táty zítra večer hraje skupina jejího bráchy a já tam nemůžu. Její brácha, Simon hrál v jedné rockové skupině. Liz měla hudební styl stejný jako já. Taky proto se asi se Sam nemohla snést. Sam byla krásná, oblíbená a na všechno nadaná blondýnka. Měla opálenou pleť a žádné pihy. Byla naprosto dokonalá. Liz o ní říkala, že je barbína. Liz byla bledá a pihatá zrzka. Ve škole měla špatné známky a byla takové nemehlo. Měla jsem ráda obě, ale občas mě štvalo, že po sobě tolik vyjíždí. Omluvila jsem se jí, že nepůjdu, že musím se sestrou na koncert té klučičí skupiny. Vzala jsem si pyžamo a vypařila jsem se do koupelny. Napustila jsem si vanu. Po dvaceti minutách se na mě začal dobývat Felix.

"Val?" řekl.

"Hmmm..." zabručela jsem.

"Vylezeš z tý koupelny taky jednou?"

"Za chvíli," řekla jsem a užívala jsem si Felixův naštvaný tón hlasu. Po chvíli jsem se změnila na Valinu a Felixovo ťukání na kopání do dveří. Radši jsem to vzdala a vypadla jsem. Hned jak jsem si lehla do postele, spala jsem jak zabitá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 29. ledna 2012 v 12:21 | Reagovat

fakt krásný:))

2 Lens/love-cyrus Lens/love-cyrus | Web | 29. ledna 2012 v 16:11 | Reagovat

like it :D :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama