A Perfectly Good Heart - 3. díl

30. ledna 2012 v 21:00 | Hipís |  A Perfectly Good Heart


"Určitě chce vzít nějakou holku nahoru," pípla štěstím a nacpala se ještě víc dopředu. Nějaké holky do mě tlačily. Snažily se dostat na moje místo k pódiu. Harry se otočil na podpatku a zamířil k nám. Shannon zářila. Doufala jsem, že aspoň vezme jí, i když jsem věděla, že má minimální šanci. Pak se kudrnatý Harry Styles zastavil nade mnou a nad Shannon. Možná nějakou šanci má, řekla jsem si sama pro sebe. Pak natáhl ruku, které se snažilo dotknout spousta fanynek a ukázal na někoho. Chtěla jsem se otočit abych viděla na koho to je, ale fanynky mě doslova přimáčkly. Najednou mě chytli silné ruce bodyguarda, který stál u pódia a hlídal, aby nějaké švihlé fanynky nenapadlo lézt nahoru a vysadil mě na pódium. Chvíli jsem nevěděla co se kolem mě děje, ale pak jsem uviděla naštvaný výraz Shannon a pět sladkých tvářiček kolem mě a došlo mi to. Ta holka, na kterou Harry Styles ukazoval jsem byla já a teď stojím na pódiu, což byl sen milionů holek, ale já o to vůbec nestála. Pak ke mně přišel jeden z těch kluků, měl černé vlasy a takové krásně hnědé oči. V tu chvíli jsem vůbec nevěděla co říkám, ale ve skutečnosti ty oči určitě byli pěkně hnusný. Chytl mě kolem pasu a spustil:
"I've never had the words to say,
but now I'm asking you to stay
for a little while inside my arms..." zpíval. Potom mě chytl za ruku z jedné strany on a z druhé ten s tím křivým zubem a zpívali refrén. Pokrčila jsem obočí a prohlížela jsem si je. Když písnička dohrála ještě mě všichni museli obejmout a pak už mě konečně pustili dolů. Hurá. Horor skončil.
Slezla jsem zpátky na zem. Shannon se na mě koukla.
"Taky jsi na ně mohla být milejší!" zavrčela.
"A co jsem udělala?"
"No jak ses na ně dívala. Viděla jsem ty tvoje pohledy. Používáš je jen když koukáš na něco trapnýho."
"Aha, tak mi Shannon prosím tě řekni, co na tomhle koncertu nebylo trapný." Shannon na mě vrhla zuřivý pohled a otočila se zpátky k pódiu, kde si užívala poslední písničku. Tu jsem si taky užívala. Byla totiž poslední.
Celou cestu domů se mnou Shannon nepromluvila. Šla tiše jako pěna a když jsme přišly domů, zavrtala se k sobě do pokoje.
"Jak jste si to užily?" řekl Felix vysměvačným tónem.
"Jo prima. Vytáhli mě na jeden slaďák na pódium a Shannon se naštvala." Pleskla jsem sebou na gauč a Felix mi přinesl plechovku coly. Sedl si vedle mě a zbytek večera jsme strávili koukáním na televizi. Po dlouhé době jsem zase byla chvíli s bratrem. Normálně už jsme se spolu skoro vůbec nebavili, protože se na něj pořád lepili ti jeho smradlaví kamarádi. V noci jsem vůbec nemohla spát. Bylo strašné horko. Usnula jsem kolem půl druhé ráno, ale už ve tři čtvrtě na šest jsem byla zase na nohou. Potichu jsem se vykradla z pokoje a šla jsem do obýváku. Někdo tam byl. Napadlo mě, že se Felixovi třeba taky už nechtělo spát. Když jsem vešla do pokoje hrála tam televize. Nekoukal na ní Felix, ale Shannon. Ani se neotočila když jsem přišla. Dělala, že mě nevidí. Nevím čím jsem si u ní vysloužila takovou nenávist, ale nechala jsem to být a šla jsem radši vybílit ledničku. Vytáhla jsem burákové máslo, marmeládu a chleba a udělala jsem si tousty. V půl sedmé přišla babička. Ještě jsem seděla u stolu a vyškrabovala nožem zbytky burákového másla. Babička se zastavila, koukla se na mě a já čekala, že něco řekne. Neřekla nic jen zamířila ke kuchyňské lince a pronesla tiché ,ahoj'. Většinou jsem byla já co vstávala nejpozději, takže asi nečekala. Že tu najde zrovna mě. Pomohla jsem jí se snídaní pro ostatní a pak jsem si vzala tašku a tenisky a zamířila jsem do parku. Venku bylo krásně. V Londýně většinou prší, takže se takovéhle počasí musí využít. V parku zatím nebylo moc lidí. Sedla jsem si na lavičku. Přemýšlela jsem jestli napsat Sam nebo Liz. Liz určitě spala. Po včerejším koncertu bych řekla, že bude dost vyřízená. A o Sam už jsem od posledního školního dne neslyšela. Sam většinou vstávala brzo. V sedm musela vyvenčit Shirley. Shirley byla malý a uštěkaný ratlík. Neměla jsem jí ráda. Pořád ňafala a klepala se. Rozhodla jsem se, že se radši projdu sama po parku. Přišla jsem domů. Mamka s Charliem se už vrátili. Mamka seděla v kuchyni a vyprávěla Shannon o jejich skvělé cestě a tak. Charlie seděl u televize a koukal na fotbal.
"Kde je Felix?" pronesla jsem, když jsem se svalila na pohovku vedle Charlieho. Sedla jsem si do tureckého sedu a sebrala jsem mu misku s popcornem.
"Přišli pro něj jeho kamarádi," zasmál se Felix a vytrhnul mi misku z rukou. Pak jsme se začali prát o to, kdo jí bude mít u sebe, ale Charlie mě začal lechtat, což nebylo fér, když on lechtivý není. Misky se sice zmocnil, ale většina popcornu ležela na zemi, takže jsem se oba sesunuli z pohovky na zem a začali jít popcorn ze země. Možná si myslíte, že jsme čuňata, ale u mě a Charlieho tohle byla naprosto normální. Měla jsem ho ráda. Byl to takový člověk, který se nedá popsat. Před mamkou se choval jako slušňák. Nikdy za sebou nenechával nepořádek, ale jak jsem s ním byla sama já nebo Felix, choval se jako teenager. Najednou se z kuchyně ozval mamky hlas:
"Charlie? Zlato, dáš si oběd?" Mamky hlas sílil a bylo jasné, že přichází k obýváku. Rychle jsme si oba sedli slušně a otočili jsme se na ní.
"Oh? Val, kdes byla? Vždyť je půl jedenácté?" vykulila na mě oči.
"Byla jsem jen v parku," zahučela jsem a rozvalila jsem se na pohovce, protože Charlie vstal a odešel. Ještě na mě mrknul ve smyslu: Doufám, že všechno nesníš.
"Moc se neusazuj Valerie, pomůžeš mi vybalit kufry," řekla máma a pobídla mě abych vstala.
"Já to udělám," křikl z kuchyně Charlie.
"Ne, Val taky musí pomáhat." Otráveně jsem se zvedla a šla k autu. Vytáhla jsem mámy těžký kufr a táhla ho po schůdkách z garáže do domu. Máma je v poslední době šílená. Je nepříjemná a pořád něco chce. Když jsem kufr dotáhla do chodby, uviděla jsem, že Charlie už zase kouká v obýváku na televizi. Podívala jsem se na schody a pak na něj. Otočil se a vrhl na mě soucitný pohled. Potom se zvedl a odnesl kufr do jejich ložnice. Pomohla jsem mu s vybalováním, přičemž jsem tím strávila půlku odpoledne. Ve čtyři hodiny jsem odešla navštívit Liz. Chtěla jsem vědět, jak dopadl včerejší koncert.
"Ahoj Val," vystrčil ven hlavu Simon. Vypadal překvapivě dobře na to, že včera někde hrál.
"Ahoj, je doma Liz?"
"Jasně pojď dál," usmál se na mě. "Ale buď tiše. Máma s Tátou spí." Protáhla jsem se dveřmi dovnitř a zamířila do Lizina pokoje. Simon se na mě pořád usmíval. Nevím, o mu bylo. Takhle na mě nikdy nekoukal. Zaklepala jsem a vplížila jsem se do místnosti, abych unikla jeho pohledu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Májuš Májuš | Web | 30. ledna 2012 v 21:41 | Reagovat

pěkný. :) se mnou by seklo, kdyby mě vytáhli nahoru. :D honem další! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama