A Perfectly Good Heart - 4. díl

31. ledna 2012 v 18:09 | Hipís |  A Perfectly Good Heart


"Ahojíček Valinečko," řekla se smíchem Liz.
"Muck!" vyplázla jsem na ní jazyk. Přiskočila ke mně a objala mě. Vlepila mi pusu na tvář a řekla:
"Tobě to dneska sluší drahoušku!"
"Buď jsi něco pila a nebo jsi se právě prala se Simonem," řekla jsem vyděšeně. Liz se normálně takhle nechovala. To Sam měla v oblibě objímat svoje kamarádky a líbat je na tvář.
"Proč bych se měla prát se Simonem?" řekla zase ta normální Liz.
"No, vzhledem k tvému chování, ti dal pořádnou ráno do hlavy."
"Ha, ha, ha. Slečna vtipná," vyprskla smíchy Liz. Pleskla mě po zádech a skočila na postel. Sedla si do tureckého sedu a začala se usmívat.
"Čemu se směješ?" hodila jsem po ní polštář.
"Víš Val, my jedeme zítra na dovolenou!" vyhrkla.
"Zítra?" vyvalila jsem na ní oči.
"No, jo. Promiň, že jsem ti to neřekla, ale já to nevěděla jistě. Bála jsem se kdyby to nevyšlo." Liz na mě hodila psí oči.
"A kam?" opáčila jsem. Věděla jsem, že Liz nesnáší sluníčko, takže to muselo být někam, kde je deštivo.
"Na Island," řekla zasněně Liz. Jo tam bych si to fakt užila. Utrousila jsem pár pichlavých poznámek a pak jsme s Liz začali klábosit o včerejším koncertu. Najednou někdo zaklepal.
"Liz?" řekl.
"Co chceš?"
"Ahoj Val," usmál se. "Já jen, mohla bys Val ukázat to CD?" Nevím proč mě zdravil, viděli jsme se mezi dveřmi, ale to je fuk, teď mě zajímalo to CD.
"Jaký CD?"
"Jo prosimtě. A teď běž. Řešíme holčičí záležitosti." Simon na Liz vyplázl jazyk a Liz pokrčila obočí. Když nechtěl odejít, mrskla po něm ponožku. Radši jsem se neptala jestli byla čistá, protože v případě Liz to mohl být spíš opak a já nechtěla přijít na to, že na druhé sedím já. Když odešel, Liz dala do přehrávače CD jeho skupiny. Znělo to docela pěkně. Vyprávěla jsem jí o tom, jak je na mě Shannon naštvaná, protože mě ti kluci vzali na pódium. Liz jen valila oči. Chvílema se i smála. Když jsem odcházela Liz mě objala.
"Užij si prázdniny! Doufám, že těch čtrnáct dní taky někde zakempíš!" zasmála se. Pak se objevil Simon.
"Ty už jdeš Val? Slyšelas tu nahrávku?"
"Jo, slyšela. Je to skvělý. Až přijedete, tak si s Liz vyrazíme na váš koncert." Simonovi zrudly tváře. Potom ke mně přišel blíž a objal mě taky. Vyvalila jsem oči.
"Budeš mi chybět," řekl. Zvláštní. Většinou ani nevyšel z pokoje, když jsem od nich odcházela. Ve městě se schovával abych ho nezdravila, když je s kamarády. Ale teď mě objal.
"No, ale zase v klidu, než vypustím duši."
"Promiň," koukl do země. Ještě jsem jim zamávala a vypadla jsem na ulici. Nechtěla jsem narazit na jejich rodiče. Odešla bych pak o hodinu dýl. Loudala jsem se ulicí směrem k zastávce na autobus.
Večer mi volala Sam.
"Ahoj Val! Mám pro tebe jednu novinu!"
"Vážně? To je fajn, hele nechtěla bys příští týden někam zajít? Theodore by to určitě přežil." Zasyčela jsem s odporem jeho jméno. Sam nesnášela, když jsem mu říkala Theodore.
"Neříkej mu tak! A toho se týká ta novina. Nemůžu. Jedeme s Tedem na tři týdny k jeho tetě do Španělska. Poletíme. Bude to skvělé! Nejlepší prázdniny!" Sam skoro až výskala. Na to jsem neměla náladu. Zrádkyně. Sam i Liz jsou zrádkyně. Obě si odjedou a nechají mě tu na pospas mojí těhotné matce. Chvíli jsem se s ní bavila otráveným tónem, až se naštvala a položila to. Napsala jsem jí omluvnou SMS na dobrou noc a zasedla k televizi. Dívali jsme se na zprávy. Přemýšlela jsem co budu o prázdninách dělat já. Pak začali mluvit o Walesu. No jasně! Trklo mi. Zvedla jsem se z křesla a vystřelila k telefonu. Mamka mě sledovala.
"Co jdeš dělat?" zeptala se.
"Zavolám tetě Meg. Chtěla bych u ní strávit prázdniny."
"A co tam budeš dělat?" řekla máma.
"Budu tam s ní. Víš, že mi vždycky říkáš, abych jela za ní. Takže mě teď nech. Máma otočila oči v sloup a vrátila se k Charliemu a Shannon do obýváku. Nevím, kde byl Felix, ale nijak jsem to neřešila. Vytočila jsem tetino číslo a během pár minut bylo vše domluvené. Teta na mě bude čekat pozítří na nádraží. Nevím, jak se jmenovala ta vesnička, kde teta bydlela, ale vím, že to byl pěkný zapadákov.
Ráno mě čekal den balení. Vytáhla jsem z podpostele svůj velký modrý kufr a začala do něj házet věci. V podstatě jsem si stěhovala snad půlku pokoje. Však, teta bydlela v malém domečku, pár metrů u pláže. Ten její domek byla pěkná chajda, do které kdyby foukl silnější vítr, tak se rozpadne. Ale teta Meg byla skvělá. Až budu opuštěná čtyřicátnice, chci být jako ona. Teta Meg pracovala v potravinách v té její vesničce. V práci často malovala. Dřív učila výtvarku ve škole. Ale teď si jen tak spíš zdobí svůj dům. Její dům je přeplácaný. Teda alespoň spodní patro. Nahoře jsou tři pokoje. Malá koupelna a dvě ložnice. Ložnice jsou jen takové decentní. Teta Meg je zvláštní. Nosí ujeté barevné šátky na hlavě, kolem pasu cinkající pásky. Oblečení co nejbarevnější. Ale mám jí ráda. Je jako moje kamarádka i když jí je čtyřicet, umí mě pochopit.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 M. M. | Web | 31. ledna 2012 v 18:12 | Reagovat

máš krásný lay! (=

2 Terr. Terr. | E-mail | Web | 31. ledna 2012 v 18:19 | Reagovat

Ahoj :) Nechceš se přihlásit do souteže o nejlepší scénu z The Vampire Diaries? :)
Pokud ano klikni sem » http://fanpage-tvd.blog.cz/1201/soutez-o-nejlepsi-tvd-scenu-prihlaska
Pokud ne, směle tohle ignoruj :) A omlouvám se pokud to bereš jako reklamu, pouze chci aby se přihlásilo co nejvíc lidí (to snad chápeš) ;)

3 Májuš Májuš | Web | 31. ledna 2012 v 18:33 | Reagovat

skvělý díl! :) těším se na další. :)

4 Lucí Lucí | 1. února 2012 v 17:28 | Reagovat

strašně se těším na další díl :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama