A Perfectly Good Heart - 13. díl

22. února 2012 v 13:00 | Hipís |  A Perfectly Good Heart


"Ty mi něco tajíš beruško," řekla po chvíli.
"To vůbec teti." Třásl se mi hlas.
"Nemysli si, že jsem si Jona nevšimla už na začátku. Už když jste spolu vylezli z vlaku, všimla jsem si, že o tebe jeví zájem," mrkla. Zčervenala jsem. "Ale je to hodný kluk."
"Hele teti, stalo se ti někdy, že by se ti líbilo víc kluků najednou?" pípla jsem.
"A helemese! To bych do tebe neřekla, ale asi jsi po svém tátovi." Nevěděla jsem o čem mluví, ale radši jsem odběhla od tématu.
"Nemyslíš, že je tu trochu ticho?"
"Jo, máš pravdu, můžeš něco pustit," řekla teta a já se rozeběhla po rozvrzaných schodech k sobě do pokoje pro cédéčka. Vybrala jsem si CD s All American Rejects a The Offspring. Teta měla ráda jakoukoliv hudbu, takže jí vůbec nevadilo poslouchat moje oblíbené skupiny. Jako mě nevadilo poslouchat magické flétny, které si pouštěla večer když štrikovala.
"When you see my face, hope it gives you hell, hope it gives you hell!!" zpívali jsme s tetou zároveň. Nevěděla jsem, že to zná, ale nic jsem nenamítala.
Odpoledne jsem vyrazila k Jonovi. Vytáhla jsem klíč z podkvětináče a vplížila se dovnitř. Zazvonila jsem a přišel mi otevřít Jon s šátkem kolem krku.
"Jé! Ahoj Val," zachraptěl.
"Přinesla jsem ti sušenky," dala jsem mu pusu na tvář.
"Ale já nechci, aby ses nakazila," řekl.
"Hele ty," začala jsem. Nakrčil nos a pozval mě dál. Sedli jsme si k němu do pokoje na postel a dívali se na televizi.
"To děláš celej den?" povytáhla jsem obočí.
"Hm, jo."
"A to se nenudíš?"
"Nudil jsem se, než jsi přišla," mrkl. Usmála jsem se a políbila jsem ho. Polibek mi oplatil. Líbali jsme se a Jon mi začal rozepínat kalhoty.
"Jone?"
"Co?"
"Přestaň," řekla jsem, zapnula jsem si kalhoty a posadila jsem se. "Já myslím, že..."
"Ne, promiň, já to chápu," řekl a sedl si vedle mě.
"Myslím, že bude lepší když půjdu, abych se nenakazila," řekla jsem, seskočila jsem z postele a šla ke dveřím, kde jsem si nazula boty.
"Promiň Val," řekl Jon a udělal na mě psí oči. Usmála jsem se, dala jsem mu pusu na tvář a šla jsem pryč. Byla jsem trochu vyděšená. Jona jsem měla ráda, ale nějak mi to líbání stačilo. Zamířila jsem směrem k té velké chatě na druhém konci pláže. Otevřela mi Danielle a pak jsme si společně sedly na zahradu a povídaly jsme si. Dani mi udělala nealkoholické mojito. Povídalo se mi s ní dobře. Koneckonců byla to jediná normální holka tady, kterou jsem znala. Znala jsem dvě, takže jsem neměla moc na výběr. Bavily jsme se o klukách. Řekla jsem jí to, jak je moje sestra miluje. Smály jsme se. Bylo to docela fajn. Navečer jsme si u nich doma pustily film 'Na Svatého Valentýna'. Kluci nebyli doma, což bylo fajn, protože jsem po dnešku už vůbec neměla náladu na nějaké hloupé kecy Harryho Stylese nebo na další lechtací nálož. Zjistila jsem, že toho s Dani mám hodně společného. Večer jsem se s ní rozloučila a zamířila jsem domů. Teta vyráběla keramické nádobí a ještě pořád poslouchala moje cédéčka. Já jsem se vypařila do pokoje a po dlouhé době jsem si četla knížku.
V pondělí ráno jsem vyrazila na kole za Jonem. Chtěla jsem se mu omluvit za svoje chování včera i když jsem se pořád ujišťovala, že to je v pohodě. Odemkla jsem si a vydala jsem se po schodišti nahoru. Zazvonila jsem a zůstala stát přede dveřmi. Pak přišel otevřít Jon. Byl jen v trenkách a už nevypadal, tak příšerně jako včera. Docela mě zarazilo, že když je nemocný, tak je doma takhle.
"Jé, ahoj Val, co tu děláš?" vyhrkl. Chvíli jsem si ho prohlížela. Vypadal překvapeně.
"Pořád ti je špatně?" zamračila jsem se.
"No, už se mi udělalo líp, co kdybychom odpoledne někam zašli?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Májuš Májuš | Web | 22. února 2012 v 18:07 | Reagovat

že by Jon dělal něco, co by Val neměla vědět? ;) :D Honem další, moc pěkný. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama