A Perfectly Good Heart - 14. díl

25. února 2012 v 11:22 | Hipís |  A Perfectly Good Heart


"Jonthane! Slíbils, že odpoledne pojedeme do Carmanthenu s tvým dědou!" ozvalo se z pokoje. Jon se vyděšeně podíval a vypadalo to, že se chystá něco říct, ale asi nemohl najít správná slova. Já už, ale nic vysvětlovat nepotřebovala. Sebrala jsem se a seběhla jsem ven. Zamířila jsem rovnou na pláž, kde jsem si sedla na jednu z beden a začala jsem brečet. Ta mrcha! Ten hajzl! Přitáhla jsem si kolena k bradě a dívala jsem se se slzami v očích na moře. Jak mi to mohli udělat? Tedy spíš proč to udělali. Pcha! Jon je hodný kluk. Bylo celkem teplo, ale začínalo se zatahovat. Nevěděla jsem jestli mám jít domů nebo tu zůstat. Nechtěla jsem to říkat tetě, ale nebyla jsem si jistá, že by si toho nevšimla, takže jsem radši zůstala tady. Začalo pršet. Měla jsem mokré vlasy a oblečení. Chvíli jsem tam jen tak seděla a brečela a pak jsem se rozeběhla k moři, lehla jsem si na kraj pláže a nechala si nohy ošplouchávat vlnami. Zabořila jsem ruce do písku a zavřela jsem oči. Déšť byl chladný. Po chvíli jsem se zvedla, otřepala jsem ze sebe písek.
"Moc dlouho to netrvalo," řekla jsem si pro sebe a otřela jsem si slzy z očí. Popotáhla jsem a pak jsem se zahleděla na moře. Tohle bylo tady na tom místě úžasné. V podstatě moje vztahy netrvaly moc dlouho, ale jako obvykle jsem čekala, že tenhle vydrží aspoň do konce prázdnin.
Přišla jsem domů a v naději, že si mě teta nevšimne jsem se rozeběhla po schodech do pokoje.
"Val?"
"Sakra!" zašeptala jsem. "Ano?" zkusila jsou co nejklidnějším hlasem.
"Nechceš si se mnou dát čaj?"
"Nene! Já si půjdu číst," řekla jsem. Teta vyšla z kuchyně.
"Proboha beruško jak to vypadáš?" Pokrčila jsem rameny. "Běž se umýt a pak mi povíš co se stalo." Povzdechla jsem si a šla jsem se umýt a převléknout. Oblékla jsem si ty největší tepláky, co jsem sebou měla, a ten nejteplejší svetr, protože mi byla vážně zima. Opláchla jsem si opuchlý obličej a šla do kuchyně za tetou. Vyprávěla jsem jí o tom, co se stalo. Chvíli nic neříkala.
"A tos říkala, že je to hodný kluk..." povzdechla jsem si. Teta se znovu zamyslela.
"Když jsem byla v tvém věku byla jsem na tom podobně." Popotáhla jsem a upřela jsem zrak na tetu. Tohle mě docela zajímalo. "Ale to už je dávno..." vstala a sundala z plotny konvici s horkou vodou, zalila mi čaj a dala mi oběd.
"Mfe fo dofela fajima," řekla jsem s plnou pusou.
"Tak, dobře," teta se pustila do vyprávění. Seděly jsme u stolu snad do tří hodin. V podstatě naše konverzace trošku opustila kluky a začaly jsme se bavit o oblečení a tak různě. V tomhle byla teta skvělá. Nenutila mi její módní styl, ale ráda komentovala ten můj. Vždycky jsem se u toho strašně nasmála, protože teta měla opravdu komické poznámky. Když jsme si uvědomily kolik je hodin, uzavřely jsme konverzaci názorem, že chodit s o tolik staršími kluky je hloupost. Jonovi nebylo sedmnáct, jak jsem si myslela. Bylo mu skoro dvacet a já šestnáctiletá holka jsem mu asi nestačila. Od Chloe bych to i čekala, ale od Jona ne. Venku pořád pršelo a tak jsem tetě pomohla dozdobit keramické nádobí. Vypadalo, no, trochu ujetě, ale mě se líbilo.
"Budeš ho prodávat?"
"Nevím, mě se líbí, takže si ho nejspíš nechám," zasmála se teta. Spoustu výrobků, které udělala sama prodávala v krámku. V noci jsem pak nemohla spát. Bylo horko a já nemohla usnout. Teta už spala a tak jsem se potichu vykradla ze svého pokoje. První shod zavrzal. Druhý taky. Třetí už ne tolik. Zbytek schodiště jsem seběhla co nejrychleji, protože to vůbec nemělo cenu. Šla jsem do kuchyně, posadila jsem se na kuchyňskou linku a vypila poslední zbytek čaje co zbyl v hrnku ještě z odpoledne. Byl studený. A pak někdo zaškrábal na okno. Vyjekla jsem leknutím a seskočila z linky. Popadla jsem do ruky smeták a namířila ho na okno. Za oknem stála tlustá kočka a škrábala na něj.
"Teda číčo, tys mi dala," vydechla jsem, položila jsem smeták a otevřela jsem okno, aby kočka mohla dovnitř.
"No je to možný? Jsem tu takovou dobu a ještě jsem si nevšimla, že má teta kočku?" zeptala jsem se sama sebe potichu. Chytla jsem kočku do náruče a začala jí hladit. Byla pěkně těžká, ale strašně roztomilá a huňatá. Pak jsem jí položila na zem a ohřála jsem trochu mléka.
"Na, najez se," mrkla jsem na ní a položila jí misku s mlékem na zem. Lehla jsem si v obýváku na gauč a dívala se na televizi. Měla jsem jí hodně potichu, abych tetu nevzbudila. Bezejmenná kočka ke mně přišla a lehla si. Hladila jsem jí do doby, než jsem usnula.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Májuš Májuš | Web | 25. února 2012 v 18:45 | Reagovat

moc pěkný díl. :) ten Jon je ale pěknej hajzl. :/ snad bude líp! :) těším se na pokračování!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama