A Perfectly Good Heart - 9. díl

12. února 2012 v 13:28 | Hipís |  A Perfectly Good Heart


"Ahoj," křikl vysmátý Harry. "Koukám, že kraťasy už jsi našla. A tílko jsi tam nechala nebo máš takovou potřebu se převlíkat desetkrát denně jako tady pan Javadd?" ušklíbl se.
"Tvoje blbý vtípky nikoho nezajímaj,"zabručela jsem. Harry nadzvedl jednu bednu a hodil pod ní skicák, fixu a košili.
"Nikomu ani muk, OK?" podíval se na mě s nadějí v očích.
"Pro mě za mě."
"Jak ti říkají?" řekl.
"Val."
"Jako Valerie?"
"Panebože! To jste všichni tak natvrdlí, že si tuhle otázku nemůžete odpustit?"
"Promiň, jen jsem se zeptal. Ale jak koukám, nemáš nejlepší náladu, tak já radši vypadnu."
"Hmm..." Nic víc jsem neřekla a otočila jsem se k němu zády.
"Tak ahoj Val!" houkl mi na záda. Když odběhl dost daleko, že mě nemohl vidět otočila jsem se k bedně, pod kterou schoval Zaynovy věci. Napadlo mě se podívat do toho jeho skicáku. Ale nechtěla jsem být příliš drzá, co kdyby na to přišel. Přemýšlela jsem. Mám. Nemám. Nevím. Podívala jsem se na Zayna, který ještě pořád skákal ve vlnách. Pak jsem se znovu otočila k bedně. Nadzvedla jsem jí a vytáhla v uzlíčku z košile svázané věci. Rozvázala jsem ji a vytáhla jsem skicák. Byli to karikatury. Poznala jsem tam známé osobnosti. Byla tam Megan Fox, byl tam i otravný Harry. Na poslední stránce byl rozdělaný obrázek. Nebylo tam skoro nic. Musela jsem uznat, že docela pěkně kreslil. Věci jsem zavázala zpět do uzlíčku a schovala pod bednu. Podívala jsem se směrem k Zaynovi. Už přišel na to, že mu něco chybí. Rozhlížel se kolem sebe a beznadějně máchal rukama. Vážně to byla docela sranda to se musí nechat. Vystavila jsem se na bednu, jako bych se ani nehnula od té doby co jsem přišla. Konečně se Zayn podíval mým směrem. Zvedla jsem ruku a letmo na něj mávla. Přicupital.
"Nevidělas Harryho? Asi mi někde schoval věci!" řekl udýchaně a svalil se na jednu z beden.
"Jo viděla a ty věci jsou přímo pod tebou." Ohnul se a zkoumal dřevěnou bednu. Ukázal na ní a já ústy naznačila ano. Odklopil bednu a vytáhl si uzlíček.
"Děkuju," usmál se. "Dneska s kluky pořádáme grilovačku na pláži, nechceš taky přijít? Dlužím ti pozvání." Usmál se.
"Aby si Harry mohl utahovat z někoho jinýho? To zrovna."
"Ne, jen tak jako chápeš, prostě jen..." snažil se to vysvětlit.
"Stejně nemůžu, grilujeme s tetou a ještě nějací lidé přijdou. Ale děkuju." Snažila jsem seto říct nějak přívětivě, ale šlo to úplně samo. Ta snaha ani nemusela být.
Seděli jsme na dřevěných bednách. Opírala jsem si hlavu o Jona a sledovali jsme moře. Byl tam jeden nežádoucí člověk, kterého teta pozvala, aniž se mě zeptala. Prý bychom mohly být kamarádky. Pcha! To zrovna. Chloe se motala kolem tety Meg, vyprávěla jí různé hlouposti. V tu dobu to ještě jakž takž šlo, že tu byla s námi. Horší bylo, když si Chloe sedla vedle Jona. Znali se spolu déle a tak se ani nedivím, že se spolu bavili jako dva staří známý co se sešli na pivu. Ale prostě mi Chloe vadila. Vrhala na Jona takové vyzývavé pohledy. Až v tu chvíli jsem si uvědomila, že se mi Jon líbí. Byl moc fajn. Teda jo, uznám, že na začátku byl dost otravný, ale stačily dva dny, abych zjistila, že je prima. Bylo kolem půl desáté a venku už se smrákalo. Dospělí se bavili a my tam jen tak seděli.
"Půjdu se projít," řekla jsem. Chloe se na mě usmála a zavěsila se do Jona.
"Půjdu s tebou," nabídl se Jon.
"Ne, promiň, potřebuju být chvíli sama. Za pár minut jsem zpět." Vyskočila jsem na nohy a zamířila na druhou část pláže odkud se ozýval hlasitý ruch. Najednu stranu se mi tam nechtělo, ale na tu druhou jsem hrozně toužila po tom tam jít. Zastavila jsem se mezi oběma grilovačkama. Z jedné se ozýval zpěv a smích a z té druhé jen pár hlasů. Zajímalo by mě co tam Chloe s Jonem dělají. Vsadila bych se, že se na něj vrhne co nejdřív, aby to stihla než se vrátím. Svalila jsem se do písku a nechala jsem si nohy ošplouchávat lehkými mořskými vlnkami. Co se to se mnou děje? Přemýšlela jsem. Zavřela jsem oči a zaposlouchala se do křiku racků a šumu moře. Miluju ten zvuk. Je to lepší, než jakákoliv hudba na světě.
"Copak? Grilovačka skončila dřív?" promluvil někdo. Otevřela jsem oči a vykulila je na Zayna, jehož obličej se objevil přímo nad tím mým.
"Lekla jsem se," pískla jsem.
"To byl účel," usmál se a sedl si vedle mě.
"Naše ještě neskončila, ale nějak jsem tam přebytečná, tak jsem se šla projít." Zvedla jsem se a vyklepala jsem písek z vlasů.
"A nechceš si to s tím připojením k nám rozmyslet?" mrkl na mě.
"Ne, půjdu se tam vrátit. Teta by mě hledala." Zayn si stoupl naproti mně a vytáhl mi z vlasů malou větvičku. "Díky," usmála jsem se na něj.
"Za nic. Půjdu zpátky. Vážně nechceš jít se mnou?" culil se na mě.
"Ne ne, ale děkuju za pozvání." Otočila jsem se a patou jsem se zaryla do písku. Vydala jsem se zpátky. Už jsem měla dostatečně vyčištěnou hlavu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Májuš Májuš | Web | 12. února 2012 v 20:45 | Reagovat

další díl! :)

2 eliskahamerska eliskahamerska | Web | 13. února 2012 v 13:20 | Reagovat

Přesně! Další díl! :D

3 Dennie* Dennie* | 13. února 2012 v 15:36 | Reagovat

Úžasný! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama