A Perfectly Good Heart - 24. díl

21. března 2012 v 17:35 | Hipís |  A Perfectly Good Heart


"Tak vážení! Posaďte se a to nejlepší nechte mě," zvolal Niall, když rozložil deku na louce u hřbitova. Liam s Danielle k sobě byli pořád přilepení. Docela mě to znervózňovalo. Hlavně ten pocit, že jsem to nedávno zažívala taky. "Dobře Val, vidím, že ti je opravdu líto, že jsem snědl všechny jahody. Ale je tu ještě meloun," zazubil se na mě Niall. Šašek. Usmála jsem se na něj a vzala jsem si. Bylo to asi jediné jídlo, které jsem si vzala sama. Vůbec jsem neměla hlad.
"Ale no tak, Valkýro, musíš něco sníst," cpal mi Harry do pusy chleba s arašídovým máslem. Kroutila jsem hlavou.
"Jsem na arašídy alergická!" protestovala jsem.
"Jéjda!" houkl Harry a hodil chleba zpátky.
"Díky," poznamenal Niall a nacpal ho do sebe na dva kousy. Vážně jsem nechápala, jak to dělá? Kam se mu to všechno jídlo vejde?
"Tak aspoň jabko," zavelel Harry a už mě chytal pod krkem a rval mi do pusy jabko. Smíchy jsem se pomalu ani nemohla nadechnout, natož teprv jíst.
"Co s tím vším zbytkem uděláme?" ukázal Louis na košík plný rohlíků.
"Vezmeme to domů pro Nialla," zaculil se Niall.
"To nesníš ani kdybys chtěl a to vím, že chceš," namítl Harry. Niall se zamračil.
"Z druhé strany hřbitova je rybník a jsou tam labutě," pípla jsem. Jednou jsem u toho rybníka byla s Jonem.
"Bezva," usmál se Liam na Danielle a popadli zbytky jídla. Ruku v ruce mířili k rybníku a za nimi se už hnali všichni ostatní.
"Bylas tam s ním viď?" Všimla jsem si, že na mě Zayn kouká. Kývla jsem. "Val, je to vážně idiot, jestli tě nechal pro nějakou jinou," usmál se.
"On si se mnou něco začal už když byl s ní," vzlykla jsem.
"Pro jedno kvítí slunce nesvítí," namítl Zayn a chytl mě kolem ramen. Otřela jsem si oči.
"To se ti to říká viď? Ale já mám na vždycky zlomený srdce." Zayn se ušklíbl.
"Přijdou další," podal mi kapesník.
"Však vím, ale to ještě bude trvat nějakej ten pátek," povzdechla jsem si. "Měli bychom jít za ostatníma. Chci taky krmit labutě," zasmála jsem se.
Co bych mohla napsat do deníku? Teda, vlastně jsem toho chtěla napsat spoustu, ale nevěděla jsem, kde začít...
Seděla jsem na posteli. Piknik mi přišel k chuti. Bylo fajn, že se o mě tady někdo vůbec zajímal. Ale teď jsem potřebovala být sama. Odmítla jsem výlet a zašila jsem se k sobě do pokoje, kde jsem přemýšlela nad deníkem. Naposledy jsem tam psala, když mě vyrušil Harry. Po dnešku už jsem si na něj docela zvykla. Byl trošku neohrabaný, ale byl milý. Pořád se mě snažil rozveselit.
"Valinko? Jdu malovat, nechceš to zkusit se mnou?" Vlastně proč bych neměla? Možná se tím odreaguju. Ale moje dílo oproti tomu, co namaluje teta bude vypadat jako poblitý papír. Ani jsem se dál nerozmýšlela a šla jsem. Prostě budu mít poblitý papír a co?
"Ráda," usmála jsem se na tetu, která už na verandě rozprostírala plátna a barvy.
"Koupila jsem novou muziku, můžeš tam zase něco vybrat," ukázala teta na přehrávač pod oknem. Ona má snad všechno všude.
"Jak se to dělá?" zazubila jsem se na tetu.
"Chceš malovat na zemi nebo chceš stojan?"
"Já bych radši na zemi," konstatovala jsem. Jednou jsem malovala na stojanu a je to vážně nejhorší, co mi mohli podstrčit. Nesnáším výtvarku a ještě, když mě nutili na ten blbej stojan čmárat mísu s ovocem.
Teta mi rozprostřela plátno na podlaze a řekla, že si mám dělat, co chci.
"Fantazii se meze nekladou," usmála se. Já jsem mezi tím do přehrávače strčila Taylor Swift. Jedna písnička, kterou jsem toužila z celého srdce slyšet.
"I hate that stupid old pick up truck you never let me drive, You're a redneck heartbreak who's really bad at lying!" prozpěvovala jsem nahlas. Teta se jen tiše usmívala a pozorovala, jak plácám barvu všude po zemi, jen jsem se záhadně vyhýbala papíru.
Moje konečné dílo ale vypadalo docela dobře. Vlastně se mi dost líbilo. Měla jsem celkem dobrou náladu a tak jsem ještě pořád tančila po domě a dokola mi pořád hrála písnička Picture To Burn.
Někdo zazvonil.
"Jé Zayne, co tu děláš? Nejel jsi na výlet?" vyhrkla jsem. Musela jsem vypadat legračně. Měla jsem na sobě vytahané tepláky po bratrovi a flanelovou košili. K tomu jsem měla na hlavě odporný šátek a celá jsem byla uplatlaná od barvy.
"Nejel jsem. Napadlo mě tě někam vytáhnout, ale koukám, že zrovna máš něco na práci," usmál se a ukázal na moje červené ruce.
"To je v pohodě, já už to mám hotové, klidně půjdu, ale budeš muset chvíli vydržet. Můžeš jít zatím dál," usmála jsem se a uhnula jsem ze dveří. Zayn se pobaveně usmíval a já si ještě tiše prozpěvovala:
"Burn, burn, burn, baby burn..." Vlastně můj obraz odpovídal všemu, co jsem pochytila z téhle písničky. Byla jsem na sebe pyšná. Rychle jsem protancovala do koupelny a začala jsem ze sebe smývat barvu. Bylo to hroší, než jsem čekala. Barvu jsem měla i ve vlasech a na obličeji.
"Kam to bude?" zavěsila jsem se do Zayna. Vzala jsem si na sebe to nejlepší, co jsem s sebou měla a Zayn si stěžoval na to, že mi příprava zabrala víc času, než s ním strávím. Samozřejmě kecal.
"Uvidíš," mrkl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Májuš Májuš | Web | 21. března 2012 v 18:22 | Reagovat

haha, tohle je dokonalý díl! :) ♥ honem další, jsem zvědavá, kam jí vezme. :) je to děsný zlatíčko ten Zayn!! :)

2 Dadusha Dulce Dadusha Dulce | Web | 22. března 2012 v 8:40 | Reagovat

Ó, tak toto je perfektné... Niall a jedlo, o tom sa dá proste nekonečne veľa písať... A Zayn je k nej taký milý... Juj, som zvedavá, kam ju vezme!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama