Last Kiss - 5. díl

21. října 2012 v 18:36 | Hipís |  Last Kiss

Lee si vytáhla z batohu nějaké vytahané tričko, vlastní osušku a kartáček na zuby.
"Kde je koupelna?" špitla.
"Pojď," pokynul jsem jí rukou a vedl jí do jejího pokoje. Jen doufám, že kluci nepřijdou moc opilí, aby ji v noci nevzbudili. "Tady budeš mít svůj pokoj. Koupelna je za támhletěmi dveřmi," ukázal jsem. "Když budeš něco potřebovat, spím na konci chodby."
Okamžitě se odebrala do koupelny, kterou jsem jí ukázal. Nečekal jsem, že by mi šla ještě říct dobrou noc, protože se skoro neznáme. Ale přeci jen mě to trochu zklamalo.
Láhev ginu jsem odnesl zpátky do kuchyně a do dřezu položil prázdné skleničky. Jen její zůstala plná. Vypila stěží půlku.
Nakonec jsem si hodil sprchu a šel si taky lehnout. Ještě jsem opatrně nakoukl do Leniny ložnice. Už spala. Měla rozsvícenou lampičku. Nevím, proč jí nevypnula, ale napadlo mě, že to tak třeba dělá obvykle, a radši jsem to nechal a mašíroval si to do své ložnice.
Vyšel jsem ze studia a najednou se naproti mně rozeběhl dav ječících fanynek. Obvykle jim vycházím vstříc, fanynky jsou pro mě všechno, ale nevím proč, teď mě moje nohy neposlouchaly a já před nimi začal utíkat.
"Ááááááááááááááááááááááááááááá!" pištěla ta blondýnka nejvíc vepředu.
Probudil jsem se a otřel si zpocené čelo. Promnul jsem si oči a rozhlédl se po pokoji. Přišlo mi, že jsem spal sotva pět minut. Ale bylo světlo. Chvíli jsem se zaposlouchal, protože jsem si myslel, že mám jen halucinace, ale pak jsem opravdu slyšel ten křik. Ta holka ze sna pořád pištěla.
Pak mě to došlo. Jediná dívka v domě je Lee.
Vystřelil jsem rychlostí blesku a pelášil do její ložnice.
Když jsem otevřel dveře, stála nalepená na zdi, v ruce svírala polštář a tiskla si ho na hruď a vyděšeně zírala na Harryho válejícího se na posteli.
"Co se děje?" zastavil jsem se ve dveřích.
Harry se ušklíbl.
"To chlupatý leželo ráno vedle mě!" vyjekla.
"Klid," usmál jsem se.
"Já nejsem chlupatej," ohradil se Harry.
"On mluví!" zapištěla znovu.
"Jasně, proč bych taky neměl mluvit?" zvedl se Harry z postele a pomalu došel k Lee. "Klid, kotě," usmál se a chtěl ji poklepat po rameni.
Lena uhnula. "Nesahej na mě, ty prase!" zaječela. "Odpal," zamračil se.
Harry pokrčil rameny a prošel kolem mě dveřmi.
"Co se stalo?" chlácholivě jsem ji vzal okolo ramen a posadil se s ní na postel.
Lena
"Ten chodící květák se na mě sápal," sykla jsem.
"Klid, ten chodící květák je můj kámoš. Bydlí tady. Bydlíme tu v pěti. Jak se na tebe sápal?" Nechápavě se na mě obrátily ty nejhezčí oči na světě.
"No, ráno jsem se probudila a on mě držel kolem pasu a říkal něco jako: 'Jamie, nechoď ještě, co si to takhle rozdat po ránu'," ohrnula jsem nos.
"To je mu podobný," zasmál se Niall.
"Mně to moc vtipný nepřijde," vyjela jsem.
"Uklidni se."
Chvíli jsem se na něj mračila.
Najednou začala hrát mě známá znělka. Aha, přišla mi zpráva. Otočila jsem se k nočnímu stolku a vzala do ruky mobil, kde mě čekaly hned tři zprávy. První byla od Simona. "PRIJD DNES V 17,30 PRED KINO, MAM PRO TEBE NOVINKU."
Fajn, jen zjistit, kde je tady kino. Niall by to mohl vědět, ne? Ale sakra! Je to Londýn. Těch kin tu musí být desítky. Jak mám vědět, které kino myslel? Docela by mě zajímalo, co pro mě má Simon nového. Možná se jeho táta vrátí už dneska! To by bylo skvělý.
Další zpráva byla od mamky. Vlastně i ta poslední byla od ní. "LENO? OKAMZITE SE OZVI!!!" - první. A druhá - "CEKAM DO PULNOCI, PAK TE NECHAM HLEDAT POLICII."
"A kruci," vyletělo ze mě.
"Copak? Špatné zprávy?"
"To se poddá," mávla jsem rukou a vynutila na tváři úsměv.
Zase tak žhavý to nebude. Navíc mám čas do půlnoci. Jestli Simonův otec přijede už dneska, domů se stihnu ještě do půlnoci vrátit. Pokud tedy nehodlá přijet v jedenáct nebo tak. Navíc! Schopnosti našich policistů? Pche! A vůbec, proč máma tak zbytečně plaší. Měla bych jí zavolat, ale nevím, co bych řekla. Sama zatím nevím, kdy se vrátím. Uvidím až večer, s čím přijde Simon. Teď bych mohla strávit trochu času s Niallem, protože ty jeho oči jsou fakt úchvatný. A je vážně sladkej.
"Jak ses vyspala?" kouzelně se usmál.
"Jak bych to jen řekla? Poprvé jsem spala s chlapem!"
"Jseš... to?" nevycházel z údivu a trochu se ostýchal říct nahlas slovo "panna". Bože, byl tak roztomilý!
"Kde žiješ?" zasmála jsem se. "Ale myslím to tak, že jsem s klukem nikdy nestrávila celou noc. Vždycky proběhl nějakej ten sex a on se pak musel odporoučet. Můj kluk měl povolený vycházky jen do půlnoci," ušklíbla jsem se.
Znovu mě píchlo u srdce. Ostatně jako vždycky, když na něj myslím. Nepřebolelo to ještě úplně.
"A kde byl včera večer, že tě nechal potulovat se samotnou?"
"Rozešli jsme se," uhnula jsem očima, ještě pořád se mi o tom špatně mluví.
Už je to šest týdnů. Udělala jsem dvě pitomosti. Jednu velkou a ta druhá byla ta, že jsem se s tím Danovi svěřila. Kdybych držela jazyk za zuby, nic by se nestalo. Navíc bych nejspíš ani nemusela sem, protože by mi pomohl on.
Už jsme se k tomu tématu nevraceli. Niall měl dostatek taktu, aby pochopil, že o tom mluvit nemá.
"Můžu tě o něco poprosit?" skousla jsem si ret. "Možná budu potřebovat ještě jeden nocleh, šlo by to? Slibuju, že už fakticky naposled." Jo, kdyby ta Simonova novinka nebyla, že jeho otec je tady, asi bych musela mít místo, kam bych se mohla vrátit, no ne?
"Pokud tě neodradil Harry," zazubil se.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama