článek, který s tématem týdne souvisí jen trochu, haha

17. dubna 2014 v 13:48 | Hipís |  téma týdne
Pamatujete si na článek o hipsterech?
V té době jsem byla přesvědčená, že se mi líbí jejich styl oblékání a že jsou vlastně oukej.
Ale nějak jsem to přehodnotila a víte proč? Protože teď je hipsta všechno. Projíždím si takhle obrázky na we♥it a najedu na obrázek moře. Hádejte, co je tam za tag! To platí i obrázků, na kterých jsou lesy, hrnky s čajem, jeleni a především knížky a deníky!
Moje mamka mi od mala říkala, že jsem knihomol. Já si vždycky jen představila toho mola, jak se zakuklil v knížce. Existuje vůbec mol, který žere knížky? Jestli jo, tak doufám, že ho nikdy nepotkám!
Není to tak, že bych byla do knih ponořená pořád, ale pravdou je, že každý den přečtu alespoň kus nějaké knížky. Díky Bohu, že se pořád píší nové a nové a já mám pořád, co číst. Zajímalo by mě, jaké by to bylo, přečíst všechny knihy světa, víte, muselo by to být husté, kdybyste znali úplně každou knihu na světě!
A proč jsem začínala s těmi hipstery? Protože mě štve, že je teď strašně hipster číst a každý všude postuje, jak je čtení úžasný únik od reality, ale ve skutečnosti přečetli možná tak Harryho Pottera a Letopisy Narnie a připadají si, že mají nejvíc swag. A ne, Harryho Pottera jsem nedočetla, kdyby vás to zajímalo. Skončila jsem na konci čtvrtého dílu, když jsem tu bichli s hrdostí odložila s pocitem: "Jo, přečetla jsem tě ty tlustá mrcho!" První tři díly Harryho Pottera jsou super, o tom žádná. Ale přečetla jsem spoustu tlustých knih a pravdou je, že Harry Potter a Ohnivý pohár bylo to nejnudnější, co jsem kdy četla. (Pokud pominu knížku Anejet a kluci, kterou mi věnovala teta a já doteď nechápu zápletku té knížky.) A Letopisy Narnie jsem četla ještě ve starém vydání, než vyšel film, připadám si fakt hustě, víte.
Na jednu stranu je dobře, že je čtení jakýmsi trendem, protože aspoň víc lidí začne číst, ale stejně mě to na druhou stranu štve.
A nesnáším populární knihy jako Hvězdy nám nepřály nebo Padesát odstínů jánevímčeho.
Johna Greena jsem četla, zas taková trhák to není a Padesát odstínů? Omlouvám se všem, kterých se to dotkne, ale opravdu si myslíte, že jste in, když je vám patnáct a čtete tuhle sračku? Tyhle knížky čte moje máma a má je shovaný pod postelí, protože se bojí, že bych je našla já a myslela si o ní, že je úchyl (Našla jsem je a myslím si, že je to nechutný, ale k tomu už ty knížky byly napsaný, ne? Pro ženský ve středním věku, kterým už tradiční sex připadá nudný a chtějí si něčím spestřit život?).

Vím, že jsem spíš zkritizovala hipstery, Harryho Pottera a holky, co čtou Padesát odstínů v patnácti, než abych se zaměřila na knihomolství, ale víte co? Já ani nevím, co bych o knihomolství měla napsat. Nudila jsem se, protože jsem nemocná a tohle aspoň úzce s tématem týdne souvisí. Říkám úzce, samozřejmě.
A tak abych to nějak ukončila nějakou větou o knihomolství: Mám s tím problém, protože nevacím knížky do knihovny včas!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 17. dubna 2014 v 14:53 | Reagovat

Já nevím, na mě to zas dělá dojem, že se to snažíš odsoudit jen proto, že se to líbí všem a chceš mít jiný názor. (ale tohle je jen můj názor, tak si to neber osobně) Já HP četla už od první třídy a ten příběh miluju. Letopisy Narnie sem nedočetla, to se mi nelíbilo.
Hvězdy nám nepřály mi nepřišly jako špatná knížka a 50 odstínů mě ani nepadlo otevřít a začít číst :D

2 L. L. | Web | 17. dubna 2014 v 20:24 | Reagovat

-------
No právě my vždycky s kamarádkou probíráme lidi, třeba zrovna někoho vidíme a začnem o něm mluvit a zjistili jsme, že to většina z nich musela slyšet -_- :D. To kde mám kamarády já je městys, takže všichni se znají, každej o každym slyšel neskutečný pohádky, ale většina se ani nepozdraví... Kouzlo vesnic :D.
- - - - - - - - -
Možná bys to neměla brát tak ze široka ;). Já čtu docela dost, baví mě to a nemyslím si, že by to bylo hipster.HP jsem nečetla ani Letopisy Narnie (ty si plánuju přečíst :3). Mám ráda věci co se týkají hipsterství (oblíkání teda moc ne) a neskutečně mě štve, jak každý chce být hipster :D. Nevím co na tom všichni vidí :D...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama