velkolepej návrat a já, když jsem emoušn-l

3. ledna 2018 v 14:35 | Hipís |  storýčka
"Koukám, že jdeš do sebe," slyšela jsem několikrát při včerejším návratu na kolej. Jasně, dokud jsem se na tu kolej nevrátila, že jo. Všechno bylo skvělý, přestala jsem hulit, přestávala jsem kouřit, akorát moje já bylo neskutečně zničený. V momentě, kdy ten přecpanej autobus zastavil na Holešovicích, moje nový vylepšený já zase skončilo.
Brko sem, brko tam. Dej si prda, dáme kýbl?
Spala jsem do půl jedný, no, aspoň jsem zaplatila nájem. A pravdou je, že moje personal statement je víc než jen napsaný, nebo vlastně je jen napsaný, ale je dobře napsaný. Akorát mám tisíc slov místo šesti set. Upsí.

Plánuju odjezd domů. Nenávidim Prahu. Začínám si všímat toho, jak moc jí nenávidím, čím víc se blíží rozhodnutí o mým studiu v Anglii. Bože pomáhej mi.

Každopádně je leden a to znamená, že když přestávám hulit, měla bych se vrátit zpátky do ulic. No jo. Stala se mně na Silvestra taková podivná věc. Jelikož jsem nechtěla nikam jít, všechny jsem poslala do prdele a rozhodla se, že strávím volný večer doma, v klidu, s rodinou. To přesně jsem dělala, ale moje mamka šla spát v devět a její přítel čuměl na televizi. Smotala jsem brko. Smotala jsem druhý. Bylo půl dvanáctý, když jsem seděla na zahradě a začínala chytat depku, že jsem sama na největší noc v roce. Bylo by to v klidu, protože jsem věděla, že stejně ještě půjdu dát novoroční brko se svým nejlepším kamarádem.
A pak mi zavolala kámoška ze střední, která nikdy nepila. No jasně, na sračku. A byla na párty nerdů, kde byli všichni na sračku. Největší outsideři z mojí střední a párty. Nic by se nedělo, kdyby mě najednou nezačali přemlouvat, ať se stavím. Bylo jim mě líto.
Cejtila jsem se jako zapomenutá celebrita. Párty královna sedí doma sama o největší noci v roce. Zhulená jsem plakala a přemejšlela nad tím, jak moc se mně za ten poslední rok život změnil. A jak jsem za tu změnu byla ráda a najednou tady sedím, v ruce mam špatně zabalený brko v nechutným kokosovým papírku, protože ousíbíčka mně došly a vzpomínám na to, kdy každej v pražský kavárenský společnosti znal moje jméno.
"Reputaci, kterou si většina z nás budovala už od základky, sis tady ty zvládla udělat za půl roku," řekl mi jednou jednorožec. Byla jsem na to hrdá, byla jsem hrdá, že mě každej zná, i když mě to občas sralo, protože mě znali i lidi, který jsem neznala já.

A tak sedím u notebooku, věnuju se personal statement, nehulím a snažím se, abych odsud mohla vypadnout. Když jsem to tak milovala, proč? Protože toho mám plný zuby. A projevenej sentiment je stejně jen známkou toho, jak špatně nesu veškerý svátky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 3. ledna 2018 v 19:20 | Reagovat

Znal jsem kdysi takového kluka, který se řídil heslem, že se střízlivostí nejdál dojdeš.
Poctivě se připravoval do školy, pěstoval kaktusy, chodil hrát šachy do místní klubovny, o džbánek piva nebo kanystr medoviny, krabku cigár nebo říznější matroš nezavadil ani omylem.
Tak to chodilo až skoro do jeho maturity. Na maturitním večírku se zhulení borci domluvili, že ho trochu zapojí do sociálního života, proto přemluvili opilou třídní královnu, aby  jako na něho dělala, že má děsnej zájem o jeho čůráka, že ho chce opíchat doma na gauči, protože teprve po osmi letech poznala, jak je to úžasný kluk. Že to bude sranda, říkali si borci už maličko pod vlivem a kozatá, stehnatá, okatá třídní královna se vědoucně usmívala.
Samozřejmě součástí uvedení do jejího apartmánu bylo i nějaké to vypití Jamesona a snězení marihuanového dortu. A milý poctivec, jak mu už stál z natěšení na kořist života, všecko bez keců do sebe naházel, zapil to tou griotkou, brandy a whiskou, na schodech ještě spoklk nějakou tu extázičku a už si to razil s třídní královnou dom.

Za půl hodiny po odcházela volala ubrečená kočička, že se mu u ní na chodbě udělalo blbě, grcal a pak se mu zastavilo srdce.

Poučení z příběhu je jasné, nepodceňuj nerdy, připraví ti pořádné drama. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama